Кетеринг

МЕНИ 1:

 • Пилешко карамелизирано
 • Пилешки стек со сланина
 • Мафини со сирење
 • Пилешки прсти со тартар сос
 • Похован кашкавал со мусли
 • Пирошки
 • Кашкавал со кулен
 • Бомбици од месо
 • Растурен свински ражнич
 • Сирење со маслинка
 • Мини колбаси со сос од сенф и мед
 • Брускети со намаз од маслинки
 • Брускети со домат и босилок
 • Домашна пита со спанаќ и сирење

МЕНИ 2:

 • Свинско филе со кикирики
 • Бифтек со вргањ
 • Свинско каре со сува кајсија
 • Пилешко карамелизирано
 • Моцарела со чери домат
 • Димен кашкавал со кулен
 • Домашна зимска пита
 • Пох. маслинки со пиперка
 • Овчо сирење со тревки
 • Колбас со сладок сос
 • Ананас со сланина
 • Сливи/ урми со сланина и сладок сос
 • Бајадера
 • Рафаело

МЕНИ 3:

 • Шери домат со моцарела и босилок
 • Грчки стапчиња
 • Краставица со туна
 • Моцарела со пршута
 • Бри сирење со грозје
 • Кашкавал со бибер чајна
 • Сирење во зачин со димен врат
 • Полнета кајсија 
 • Полнета сува слива
 • Камемберт со смоква
 • Туна салата со пченка
 • Лосос со краставица и кремсир
 • Полнети шампињони
 • Грисини со семки и намаз од авокадо
 • Брускети со лосос
 • Брускети со сирење во зачин и сушен домат
 • Брускети со слатко од пиперка
 • Брускети со печење и BBQ сос
 • Печење со карамелизиран ананас
 • Пилешки дипломатски ражнич
 • Пилешко во кари сос
 • Динстано печење со BBQ сос