Предновогодишни менија


МЕНИ 1

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење,маслинки, оригано и маслиново масло|

Витаминска салата со микс на семки

|марула, зелка, цвекло, морков и микс од семки|

ЛАДЕН СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Пршута

Печеница

Кулен

Сирење

Кашкавал

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Брускети со домат и босилок

Чипс тиквици

Похована зденка

Похован кашкавал

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

Ребро во фурна

Пилешко во крем сос од ореви

Гарнир: пекарски компир и зеленчук

ДЕСЕРТ

Падобранец

ЦЕНА

1100 денари по лице


МЕНИ 2

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење,маслинки, оригано и маслиново масло|

Шеф салата

|марула, домат, пченка, јајце, пармезан и маслиново масло|

ЛАДЕН СТАРТЕР 

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута

Свински димен врат

Пармезан 

Чедар кашкавал

Млечен кашкавал 

Слатко од смокви 

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса| 

Похована зденка 

Поховани пилешки прсти 

Чипс тиквици

Лиснати со спанаќ и сирење 

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ 

|сервирано по лице|

Свинско каре печено на скара со пармезан и рукола

Пилешки шашлик

ДECEPT 

Падобранец 

ЦЕНА

1300 денари по лице


МЕНИ 3

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Ореов Лад салата

|марула, блитва, домат, фета сирење, брусница, ореви и маслиново масло|

Капрезе салата

|домат, моцарела, босилек и маслиново масло|

Таратор

|краставица, кисело млеко, ореви, маслиново масло и лук|

ЛАДЕН СТАРТЕР 

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута 

Говедска пршута

Пармезан 

Овчи кашкавал

Овчо сирење 

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса| 

Похована моцарела

Шампињони на жар

Чипс тиквици

Сирење во кора 

Похован кашкавал 

Грчко пита лепче 

Дресинг 

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ 

|сервирано по лице|

Свинско филе на жар

Пилешко во вргањ сос

ДЕСЕРТ 

Падобранец 

ЦЕНА

1500 денари по лице


ПИЈАЛОК

МЕНИ 1

Жесток пијалок

Узо, ракија тиквеш LR, коњак Бадел, водка Вигор, џин

Вода

Негазирана и газирана

Сокови

Кока кола, Фанта, Швепс, Тоник и Кока кола зеро

Пиво

Скопско, Златен даб и Скопско смут

Наливно тиквеш вино

Бело, розе и црвено

Негазиран сок

Праска и портокал

ЦЕНА

400 денари по лице


МЕНИ 2

Жесток пијалок

Узо, ракија тиквеш LR, коњак Бадел, водка Вигор, џин

Вода

Негазирана и газирана

Сокови

Кока кола, Фанта, Швепс, Тоник и Кока кола зеро

Пиво

Скопско, Златен даб и Скопско смут

Тиквеш 0.7

Александрија бела, Темјаника, Траминец, Александрија розе, Тга за југ и Александрија црвена 

Негазиран сок:

Праска и портокал

ЦЕНА

600 денари по лице