Свадби

Располагаме со: 100 седишта внатре во ресторанот и 250 седишта надвор, во прекрасната градина; базен со жива пастрмка во лето, 2 паркинг простора за околу 100 автомобили; детско игралиште; жива музика за време на викендите во зима и секој ден во лето и 2 подиума за танцување (внатре и надвор).
Нашиот персонал е тука за вас да ви ги овозможи следниве свечености: приватни вечери, свадби, бизнис средби, родендени, пензионирања, годишнини, приеми, коктел забави, промотивни активности и презентации.

Би сакале да ја нагласиме нашата професионална кетеринг услуга, со што ке ви овозможиме да ги угостите вашите гости во вашиот дом.

Нашиот тим ви стои на располагање, да ве поддржи и помогне при планирањето на вашите прослави, како и да ви ги овозможи дополнителните барања, како што се: Аранжмани со цвеќе, балони, свеќи; специјални светлосни ефекти; различен тип на музика; фотограф, снимател и друго. Се ова ке допринесе да вашата прослава биде посебна и особено интересна. За дополнителни информации проверете го нашиот месечен календар на нашата веб страна или ве молиме да ги побарате нашите координатори за настани, кои секогаш се спремни да ви овозможат одлична Верувајте во нас, а ние ќе ја оправдаме довербата.

Затоа, ова е нашата порака: Посебен ресторан што нуди несекојдневно доживување …

Организираме секаков вид на кетеринг услуги

Мени 1

САЛАТИ 

|сервирано на средина на маса|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење,маслинки, оригано и маслиново масло|

Витаминска салата со микс на семки

|марула, зелка, цвекло, морков и микс од семки|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики и малиџано намаз од модат патлиџан

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

      |сервирано на средина на маса|

Печеница

Пилешко голд филе

Свински врат

Кулен

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

       |сервирано на средина на маса|

Осоговски кашкавал

Осоговско сирење

Чедар кашкавал

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Поховани тиквици

Похован модар патлиџан

Дресинг сос од павлака и копар

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

Печено свинско каре во сос од печурки

Пилешко филе со прелив од крем сос од ореви

Гарнир: компир, карфиол, брокула и морков

ЛЕБ

Леб од фурна

                                                         ДЕСЕРТ

Чоколадна торта

*Опција за посно, вегани и вегетарјанци

|избор од понудено главно јадење|

Вегетарјанска фантазија

|тиквици, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид и шампињони на скара|

                                                        Пастрмка

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

20 евра


Мени 2

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење, маслинки, оригано и маслиново масло|

Витаминска салата со микс на семки

|марула, зелка, цвекло, морков и микс од семки|

Домат со сирење

|домат, сирење и маслиново масло|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики и малиџано намаз од модат патлиџан

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Пршута

Печеница

Пилешко голд филе

Свински врат

Кулен

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Пармезан

Биено сирење

Осоговски кашкавал

Осоговско сирење

Чедар кашкавал

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Поховани тиквици

Похован модар патлиџан

Похован кашкавал

Поховани пилешки прсти

Дресинг сос од павлака и копар

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

|избор од 2 парчиња месо 300гр.|

Свинско каре печено на скара со пармезан и рукола |150гр.|

Пилешко филе со прелив од крем сос од ореви|150гр.|

Телешки мускул во сос печурки |150гр.|

Печено свинско каре во сос од печурки |150гр.|

Гарнир: пекарски компир, карфиол, брокула и морков

ЛЕБ

Леб од фурна

ДЕСЕРТ

Чоколадна торта

*Опција за посно, вегани и вегетарјанци

|избор од понудено главно јадење|

Вегетарјанска фантазија

|тиквици, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид и шампињони на скара|

Пастрмка

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

22 евра


Мени 3

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Ореов Лад салата

|марула, блитва, домат, фета сирење, брусница, ореви и маслиново масло|

Капрезе салата

|домат, моцарела, босилек и маслиново масло|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење, маслинки, оригано и маслиново масло|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики, малиџано намаз од модат патлиџан и намаз од црвена пиперка

БРУСКЕТИ

Брускети со домат и босилек

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Пршута

Буџола

Печеница

Свински врат

Пилешко голд филе

Кулен

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Пармезан

Чедар кашкавал

Биено сирење

Осоговски кашкавал

Осоговско сирење

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Шампињони на скара

Похована моцарела

Поховани пилешки прсти

Похована зденка

Поховани тиквици

Похован модар патлиџан

Дресинг сос од павлака и копар

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

|избор од 2 парчиња месо 300гр.|

Свински бифтек со сос од вргањ |150гр.|

Пилешко филе во крем сос од ореви |150гр.|

Телешки мускул во сос од печурки |150гр.|

Свинско каре печено на скара со пармезан и рукола |150гр.|

Печено свинско каре во сос од печурки |150гр.|

Гарнир: пекарски компир, карфиол, брокула и морков

ЛЕБ

Леб од фурна

ДЕСЕРТ

Чоколадна торта

*Опција за посно, вегани и вегетарјанци

|избор од понудено главно јадење|

Вегетарјанска фантазија

|тиквици, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид и шампињони на скара|

Пастрмка

Њоки со  крем сос од печурки

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

24 евра


Мени 4

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Карпачо салата

|карпачо од телешки бифтек, рукола, пармезан и маслиново масло|

Ореов Лад салата

|марула, блитва, домат, фета сирење, брусница, ореви и маслиново масло|

Капрезе салата

|домат, моцарела, босилек и маслиново масло|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики, малиџано намаз од модат патлиџан и намаз од црвена пиперка

БРУСКЕТИ

Брускети со домат и босилек

Брускети со пате од маслинки

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута

Говедска пршута

Буџола

Печеница

Свински врат

Пилешко голд филе

Кулен

ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Овчо сирење

Пармезан

Сирење во тревки

Чедар кашкавал

Биено сирење

Осоговски кашкавал

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Шампињони на жар

Похована моцарела

Похована полнета пиперка

Поховани пилешки прсти

Похована зденка

Поховани тиквици

Похован модар патлиџан

Поховани маслинки

Дресинг сос од павлака и копар

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

|избор од 2 парчиња месо 300гр.|

Свински бифтек со сос од вргањ |150гр.|

Свинско ребро во фурна |150гр.|

Пилешко филе во сос од пелати и босилек |150гр.|

Телешки мускул во сос од печурки |150гр.|

Свинско каре печено на скара со пармезан и рукола |150гр.|

Печено свинско каре во сос од печурки |150гр.|

Гарнир: пекарски компир, карфиол, брокула и морков

ЛЕБ

Леб од фурна

ДЕСЕРТ

Чоколадна торта

*Опција за посно, вегани и вегетарјанци

|избор од понудено главно јадење|

Орада

Вегетарјанска фантазија

|тиквици, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид и шампињони на скара|

Пастрмка

Њоки со крем сос од печурки

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

26 евра


Мени 5

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Карпачо салата

|карпачо од телешки бифтек, рукола, пармезан и маслиново масло|

Бурата со шери домати

|бурата, шери домати, босилек и маслиново масло|

Триколори салата

|домат, моцарела, авокадо, босилек и маслиново масло|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење, маслинки, оригано и маслиново масло|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики, малиџано намаз од модат патлиџан, намаз од црвена пиперка и хумус

БРУСКЕТИ

Брускети со домат и босилек

Брускети со димен лосос

Брускети со вргањ

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута

Говедска пршута

Буџола

Италијанска салама

Печеница

Свински врат

Пилешко голд филе

Кулен

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПОРИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Овчо сирење

Овчи  кашкавал

Пармезан

Камберт

Чедар кашкавал

Сирење во тревки

Биено сирење

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Шампињони на скара

Похована моцарела

Похована полнета пиперка

Поховани пилешки прсти

Похована зденка

Поховани тиквици

Похован модар патлиџан

Поховани маслинки

Дресинг сос од павлака и копар

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

|избор од 2 парчиња месо 300гр.|

Телешки бифтек со сос од вргањ |150гр.|

Свинско ребро во фурна |150гр.|

Свински бифтек  |150гр.|

Јунешки рамстек |150гр.|

Гарнир: веџис компир, пате од грашок, морков на путер и брокула

ЛЕБ

Леб од фурна

ДЕСЕРТ

Панакота со прелив од вишна

Сезонско овошје

*Опција за посно, вегани и вегетарјанци

|избор од понудено главно јадење|

Орада

Вегетарјанска фантазија

|тиквици, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид и шампињони на скара|

Пастрмка

Њоки со крем сос од печурки

                                                            ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

30 евра


ПИЈАЛОК

Неограничен пијалок од  5 часа  |од  19:30 до  00:30|

| Жестоките пијалоци се служат во чаша |

Мени 1

 Жесток пијалок:

Ракија Тиквеш  LR, узо, коњак Бадел, водка Вигор, џин и Мартини

Вода:

Газирана и негазирана

Сокови:

Кока Кола, Швепс, Фанта, Тоник и  Кока Кола Зеро

Негазиран сок:

Праска и портокал

Пиво:

Скопско Пиво, Златен  Даб   и  Скопско Смут

Вино:

Тиквеш (0.7)

Шардоне, Розе и Вранец&Мерлот

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

7 евра


Мени 2

Жесток пијалок:

Ракија Тиквеш  LR, узо,коњак  Бадел, водка Вигор , џин, Пелинковац и Мартини

Вода:

Газирана и негазирана

Сокови:

Кока Кола, Швепс, Фанта, Тоник и  Кока Кола Зеро

 Негазиран сок:

Праска и портокал

Пиво:

Скопско Пиво, Златен  Даб, Скопско Смут, Амстел  и Хајнекен

Вино:

Тиквеш (0.7)

 Шардоне, Розе и Вранец&Мерлот

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

8 евра


Мени 3

Жесток пијалок:

Ракија Тиквеш  LR, узо, коњак  Бадел, водка Смирноф , џин, Пелинковац, Мартини и Јегермајстер

Виски:

  Фејмус Грус и Џејмисон

Вода:

 Газирана и негазирана

Сокови:

Кока Кола,Швепс,Фанта, Тоник и Кока Кола Зеро

Негазиран сок:

Праска и портокал

Пиво:

Скопско Пиво, Златен  Даб, Скопско Смут, Амстел, Туборг  и Хајнекен

Вино:

Тиквеш (0.7)

Шардоне, Розе и Вранец&Мерлот

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

 12 евра

           

ДОПОЛНИТЕЛНО ВИНСКО МЕНИ

Александрија бела, Темјаника, Траминец

Александрија розе

Александрија црвена и Тга за југ

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

1 евро

Александрија Куве: бело, розе и црвено

или

Луда Мара : Шардоне и Вранец

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

4 евра


 МЕНИ ЗА ТОПЛИ НАПИТОЦИ

Еспресо, макијато и  чај

ЦЕНА ПО НАПИТОК

1 евро


Во цената на секое мени е вклучено:

Шампањ за наздравување со најблиските

Специјално декориран дел за венчавање

Професионално осветлување

Украсување на маси, столици, подиум и невестинска маса

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*