Менија за прослави

Мени 1

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење,маслинки, оригано и маслиново масло|

Шеф салата

|марула, домат, пченка, јајце, пармезан и маслиново масло|

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

      |сервирано на средина на маса|

Пршута

Печеница

Кулен

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

                                          |сервирано на средина на маса|

Сирење

Кашкавал

Крем салата

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Брускети со домат и босилок

Брускети со намаз од маслинка

Похована зденка

Похован кашкавал

Чипс тиквици

Павлака со зачини

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

Ребро во фурна

Пилешко во орев сос

Гарнир: пекарски компир и зеленчук

ЦЕНА

900 денари по лице


Мени 2

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Ореов Лад салата

|марула, блитва, домат, фета сирење, брусница, ореви и маслиново масло|

Капрезе салата

|домат, моцарела, босилек и маслиново масло|

Таратор

|краставица, кисело млеко, ореви, маслиново масло и лук|

СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута

Пармезан

Мешан кашкавал

Димен врат

Слатко од смокви

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Похована моцарела

Полнети шампињони

Сирење во кора

Похован модар домат

Грчко пита лепче

Дресинг

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

 Шашлик од свинско филе

Пилешко во вргањ сос

Гарнир: пекарски компир и зеленчук

ЦЕНА

1.100 денари по лице


Мени 3

САЛАТИ

|сервирано на средина на маса|

Ореов Лад салата

|марула, блитва, домат, фета сирење, брусница, ореви и маслиново масло|

Триколори салата

|домат, моцарела, авокадо, босилек и маслиново масло|

Грчка салата

|домат, краставица, кромид, сирење,маслинки, оригано и маслиново масло|

МИКС НАМАЗИ

|сервирано на средина на маса|

Фета намаз со цвекло, зазики, малиџано намаз од модат патлиџан со грчко пита лепче

ЛАДЕН СТАРТЕР СО СУВОМЕСНАТИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Свинска пршута

Говедска пршута

Буџола

 ЛАДЕН СТАРТЕР СО МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

|сервирано на средина на маса|

Овчи кашкавал

Овчо сирење

Пармезан

Камберт

БРУСКЕТИ

Брускети со домат и босилек

Брускети со пате од маслинки

ТОПОЛ СТАРТЕР

|сервирано на средина на маса|

Похована моцарела

Поховани тиквици

Поховани пилешки прсти

Похован кашкавал

Шампињони на скара

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

|сервирано по лице|

Рамстек

Свинско филе во сос од вргањ

Гарнир: веџис компир, пате од грашок, морков на путер и брокула

ЦЕНА

1.300 денари по лице


Пијалок

Жесток пијалок:

Узо, ракија тиквеш LR, коњак Бадел, водка Вигор, џин

Вода:

Негазирана и газирана

Сокови:

Кока кола, фанта, швепс, тоник и кока кола зеро

Пиво:

Скопско пиво и Скопско смут

Наливно вино:

Бело, розе и црвено

Негазиран сок:

Праска и портокал

Неограничен пијалок во времетраење од 4 часа – 400 денари по лице


Детски менија

Мени

|сервирано по лице|

Пилешки прсти со помфрит

или

Плескавица со помфрит

Негазиран сок

Праска и портокал

ЦЕНА

450 денари по лице